آشنایی با تک تیرانداز AMR-2 چین

اسلحه تک تیرانداز کالیبر 50 توسط کارشناسان صنایع اسلحه سازی ChinaSouth Industries Group جمهوری خلق چین در سال 1990 میلادی در دست طراحی و ساخت قرار گرفته و پس از گذشت مدت زمانی در سال 2000 میلادی اولین بار در معرض دید عموم قرار گرفت و در همان سال در یگانهای مختلف ارتش چین نیز قرار گرفت، نیروهای ارتش چین از این سلاح در عملیاتهای نظامی خود بر علیه خودروهای نظامی با زره سبک،سیستمهای رادار و مخابراتی ارتش ،هلیکوپترها و هواپیماهای پارک شده در فرودگاههای ،شناورهای ساحلی و افراد نظامی دشمن با جلیقه های ضد گلوله استفاده می کنند.

در ساخت اسلحه تک تیرانداز AMR-2 از فولاد مرغوب استفاده شده است و لوله وآلات متحرک این سلاح با آهنگری سرد ساخته و پرداخته شده است این اسلحه نسبت به سلاح های کالیبر 50 ساخته شده در کشورهای مختلف دیگر سبک و از وزن کمی برخوردار می باشد.

قنداق اسلحه به پد نرمی مجهز گردیده است که ضربه به شانه تیرانداز را کمتر میکند لوله اسلحه مجهز به ترمز برگشتی گردیده است که در هنگام شلیک گلوله ضربه و لگد قنداق به شانه تک تیرانداز را بسیار کاهش داده است و دقت در نشانه روی  به سوی اهداف را بیشتر و آسان می نماید.

در قسمت بالای بدنه این اسلحه ریل استانداردی نصب گردیده است که انواع دوربین های اپتیکی و مادون قرمز در روی آن قابل نصب می باشند ، کارخانه سازنده چینی دوربین اپتیکی با بزرگنمائی 3х12 در روی اسلحه تک تیرانداز AMR-2 نصب کرده است.

دو پایه سلاح در بالای بدنه نصب گردیده و در حین حرکت و جابجائی به سمت بالا جمع میشوند، در این اسلحه از فشنگهای با کالیبر 12.7×108(کالیبر 50 ) استفاده میگردد که قدرت بسیار زیادی به مرمی فشنگ  وارد کرده و براحتی از هر مانعی عبور میکند.
 
کارخانه سازنده چینی قنداق این اسلحه را طوری طراحی و ساخته است که در صورت نیاز به بغل اسلحه جمع و یا باز می شود و بدین نحو طول اسلحه به قدر قابل ملاحظه ای کوتاه گردیده و جابجایش در نفربرهای زرهی و یا درمیادین جنگ و نبرد آسان گردیده است.

مشخصات اسلحه تک تیرانداز کالیبر 12.7 میلی متری AMR-2 به شرح زیر می باشد:
–    فشنگ (م م):12.7× 108
–    کالیبر(م م):12.7
–    طول (م م): 1420
–    طول با قنداق جمع شده به بغل(م م): 1230
–    طول لوله (م م): 850
–    ظرفیت فشنگ در خشاب(عدد): 5
–    برد با دوربین اپتیکی(متر): 1500
–    وزن بدون سیستم نشانه روی اپتیکی و مهمات(کیلوگرم): 9,8
–    وزن با سیستم نشانه روی اپتیکی و مهمات(کیلوگرم): 11
 

مترجم :
تمام حقوق این مطلب متعلق به مترجم آن بوده و تحت قانون نشر و انتشار (کپی رایت) می باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *